Рада М. Мутавџић-Ђукић

др Рада М. Мутавџић-Ђукић, доцент
Катедра за математику
Кабинет:
Мејл адреса: rmutavdzic@mas.bg.ac.rs
Телефон: директан 3302-334

Лична веб презентација

http://etc.mas.bg.ac.rs/rmutavdzic

Термини за пријем студената

понедељак и четвртак од 12:45 до 13:45 - кабинет 443 (најавити се мејлом)

Предмети

Анализа
Математика 1
Математика 2
Математика 3
Нумеричке методе

Истраживачка област

Нумеричка анализа

Образовање, стручна спрема

Математички факултет Београд, дипломирани математичар, 2011. Математички факултет Београд, мастер математичар, 2013. Природно-математички факултет Крагујевац, доктор математичких наука, 2020.

Публикације, признања, награде

Коаутор 12 радова у међународним часописима, од којих је 11 на СЦИ листи. Коаутор 3 уџбеника и једне збирке задатака.

Библиографија

Радови у часописима са SCI листе

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2023). Internality of generalized averaged Gauss quadrature rules and truncated variants for modified Chebyshev measures of the third and fourth kinds, Numerical Algorithms, 92, 523-544.
Springer, ISSN: 1017-1398, 10.1007/s11075-022-01385-w, M21a.

Đukić Dušan, Fermo Luisa, Mutavdžić Đukić Rada (2022). Averaged cubature schemes on the real positive semiaxis, Numerical Algorithms, 92, 545–569.
Springer, ISSN: 1017-1398, 10.1007/s11075-022-01408-6, M21a.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2021). Internality of generalized averaged Gauss quadrature rules and truncated variants for modified Chebyshev measures of the first kind, Journal of Computational and Applied Mathematics, 398.
Elsevier, Amsterdam, ISSN: 0377-0427, 10.1016/j.cam.2021.113696, M21.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2020). Error estimates of gaussian-type quadrature formulae for analytic functions on ellipses-a survey of recent results, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 53, 352-382.
Kent State University, Kent, ISSN: 1068-9613, 10.1553/etna_vol53s352, M21.

Mutavdžić Đukić Rada, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2019). The error bounds of gauss-lobatto quadratures for weights ofbernstein-szego type, Applicable Analysis and Discrete Mathematics, 13(3), 733-745.
Univerzitet u Beogradu - Elektrotehnički fakultet, Beograd i Akademska misao, Beograd, ISSN: 1452-8630, 10.2298/AADM190315030M, M21.

Mutavdžić Đukić Rada, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2018). Error bounds for kronrod extension of generalizations of micchelli-rivlin quadrature formula for analytic functions, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 50, 20-35.
Kent State University, ISSN: 1068-9613, 10.1553/etna-vol50s20, M21.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2023). Weighted averaged Gaussian quadrature rules for modified Chebyshev measures, Applied Numerical Mathematics.
Elsevier, ISSN: 0168-9274, 10.1016/j.apnum.2023.05.014, M21.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2023). Optimal Averaged Pade-Type Approximants, ELECTRONIC TRANSACTIONS ON NUMERICAL ANALYSIS, 59, 145-156.
the Kent State University Library in conjunction with the Institute of Computational Mathematics at Kent State University, and in cooperation with the Johann Radon Institute for Computational and Applied Mathematics of the Austrian Academy of Sciences (RICAM), 10.1553/etna_vol59s145, M22.

Радови у часописима ван SCI листе

Mutavdžić Đukić Rada (2022). Generalized averaged gaussian formulas for certain weight functions, Kragujevac Journal of Mathematics, 46(2), 295-305.
Univerzitet u Kragujevcu - Prirodno-matematički fakultet, Kragujevac, ISSN: 1450-9628, 10.46793/KgJMat2202.295M, M24.

Радови са конференција

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2023). On Internality of Generalized Averaged Gaussian Quadrature Rules and Their Truncations, International Mathematical Conference Analysis, Approximations and Applications (AAA2023), Vrnjačka Banja.
Prirodno-matematički fakultet Kragujevac, M34.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2023). Internality of Averaged Gaussian Quadrature Rules, 6TH INTERNATIONAL CONFERENCE ON MATHEMATICAL AND RELATED SCIENCES BOOK OF ABSTRACTS.
ISBN: 978-605-70978-8-0, M34.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2022). Internality of averaged Gaussian quadrature rules for modified Jacobi measures, FAATNA 2020>22 conference, Book of abstracts.
M34.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2022). Weighted averaged Gaussian quadrature rules for modified Chebyshev measure, FAATNA 2020>22, Book of abstarcts.
M34.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2022). Optimal averaged Pade approximants, NMLSP conference, Book of abstracts.
Faculty of Mechanical Engineering, University of Belgrade, M34.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Reichel Lothar, Spalević Miodrag (2022). Weighted averaged Gaussian quadrature rules for modified Chebyshev measure, MNA conference, Book of abstracts.
Faculty of Mechanical Engineering, University of Belgrade, M34.

Књиге

Aranđelović Ivan, Pejčev Aleksandar, Đukić Dušan, Jandrlić Davorka, Tomanović Jelena, Mutavdžić Đukić Rada, Vučić Miloš (2020). Matematika 1: udžbenik i zbirka zadataka, Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.
Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.

Aranđelović Ivan, Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Đukić Dušan, Tomanović Jelena, Mutavdžić Đukić Rada (2019). Matematika 2, Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.
Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.