Александар В. Пејчев

др Александар В. Пејчев, редовни професор
Катедра за математику
Кабинет: 440
Мејл адреса: apejcev@mas.bg.ac.rs
Телефон: локал 334; директан 3302-334

Термини за пријем студената

по договору са студентима

Предмети

Алгебра и линеарна алгебра
Вероватноћа и статистика
Математика 1
Математика 2
Математика 3
Нумеричка анализа
Нумеричке методе
Основе теорије алгоритама

Истраживачка област

Нумеричка анализа

Образовање, стручна спрема

Математички факултет Београд, дипл. мат 2007.; 2011. одбранио мастер-рад на тему "Гаусов закон реципроцитета"; 2013. одбранио докторат на тему "Оцене грешака квадратурних формула Гаусовог типа за аналитичке функције".

Публикације, признања, награде

23 радa на SCI листи, 2 награде на међународним студентским такмичењима

Библиографија

Радови у часописима са SCI листе

Orive Ramon, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag, Mihić Ljubica (2022). On the Gauss-Kronrod quadrature formula for a modified weight function of Chebyshev type, Numerical Algorithms.
Springer, Dordrecht, ISSN: 1017-1398, 10.1007/s11075-022-01325-8, M21a.

Sekutkovski Bojan, Grbović Aleksandar, Todić Ivana, Pejčev Aleksandar (2021). A partitioned solution approach for the fluid-structure interaction of thin-walled structures and high-Reynolds number flows using RANS and hybrid RANS-LES turbulence models, Aerospace Science and Technology, 113.
Elsevier France-Editions Scientifiques Medicales Elsevier, Issy-Les-Moulineaux, ISSN: 1270-9638, 10.1016/j.ast.2021.106629, M21a.

Orive Ramon, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2020). The error bounds of Gauss quadrature formulae for the modified weight functions of Chebyshev type, Applied Mathematics and Computation, 369.
Elsevier Science Inc, New York, ISSN: 0096-3003, 10.1016/j.amc.2019.124806, M21a.

Đukić Dušan, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2018). The error bounds of Gauss-Kronrod quadrature formulae for weight functions of Bernstein-SzegoIi type, Numerical Algorithms, 77(4), 1003-1028.
Springer, Dordrecht, ISSN: 1017-1398, 10.1007/s11075-017-0351-8, M21a.

Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2016). The error bounds of Gauss-Radau quadrature formulae with Bernstein-SzegA weight functions, Numerische Mathematik, 133(1), 177-201.
Springer Heidelberg, Heidelberg, ISSN: 0029-599X, 10.1007/s00211-015-0740-7, M21a.

Đukić Dušan, Mutavdžić Đukić Rada, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2020). Error estimates of gaussian-type quadrature formulae for analytic functions on ellipses-a survey of recent results, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 53, 352-382.
Kent State University, Kent, ISSN: 1068-9613, 10.1553/etna_vol53s352, M21.

Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2019). Error bounds of a quadrature formula with multiple nodes for the Fourier-Chebyshev coefficients for analytic functions, Science China-Mathematics, 62(9), 1657-1668.
Science Press, Beijing, ISSN: 1674-7283, 10.1007/s11425-016-9259-5, M21.

Mutavdžić Đukić Rada, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2019). The error bounds of gauss-lobatto quadratures for weights ofbernstein-szego type, Applicable Analysis and Discrete Mathematics, 13(3), 733-745.
Univerzitet u Beogradu - Elektrotehnički fakultet, Beograd i Akademska misao, Beograd, ISSN: 1452-8630, 10.2298/AADM190315030M, M21.

Pejčev Aleksandar, Mihić Ljubica (2019). Errors of gauss-radau and gauss-lobatto quadratures with double end point, Applicable Analysis and Discrete Mathematics, 13(2), 463-477.
Univerzitet u Beogradu - Elektrotehnički fakultet, Beograd i Akademska misao, Beograd, ISSN: 1452-8630, 10.2298/AADM180408011P, M21.

Mutavdžić Đukić Rada, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2018). Error bounds for kronrod extension of generalizations of micchelli-rivlin quadrature formula for analytic functions, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 50, 20-35.
Kent State University, ISSN: 1068-9613, 10.1553/etna-vol50s20, M21.

Petrović Andrija, Svorcan Jelena, Pejčev Aleksandar, Radenković Darko, Petrović Aleksandar (2018). Comparison of novel variable area convergent-divergent nozzle performances obtained by analytic, computational and experimental methods, Applied Mathematical Modelling, 57, 206-225.
Elsevier Science Inc, New York, ISSN: 0307-904X, 10.1016/j.apm.2018.01.016, M21.

Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2014). Error bounds of the Micchelli-Sharma quadrature formula for analytic functions, Journal of Computational and Applied Mathematics, 259, 48-56.
Elsevier Science Bv, Amsterdam, ISSN: 0377-0427, 10.1016/j.cam.2013.03.039, M21.

Pejčev Aleksandar (2014). Error bounds for Gauss-type quadratures with Bernstein-Szego weights, Numerical Algorithms, 66(3), 569-590.
Springer, Dordrecht, ISSN: 1017-1398, 10.1007/s11075-013-9749-0, M21.

Milovanović Gradimir V., Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2013). A note on an error bound of Gauss-Turán quadrature with the Chebyshev weight, Filomat, 27(6), 1037-1042.
Univerzitet u Nišu - Prirodno-matematički fakultet - Departmant za matematiku i informatiku, Niš, ISSN: 0354-5180, 10.2298/FIL1306037M, M21.

Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2013). Error bounds of Micchelli-Rivlin quadrature formula for analytic functions, Journal of Approximation Theory, 169, 23-34.
Academic Press Inc Elsevier Science, San Diego, ISSN: 0021-9045, 10.1016/j.jat.2013.02.002, M21.

Spalević Miodrag, Pranić Miroslav S., Pejčev Aleksandar (2012). Maximum of the modulus of kernels of Gaussian quadrature formulae for one class of Bernstein-Szego weight functions, Applied Mathematics and Computation, 218(9), 5746-5756.
Elsevier Science Inc, New York, ISSN: 0096-3003, 10.1016/j.amc.2011.11.072, M21.

Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2012). Error bounds for Gaussian quadrature formulae with Bernstein-Szego weights that are rational modifications of Chebyshev weight functions of the second kind, Ima Journal of Numerical Analysis, 32(4), 1733-1754.
Oxford Univ Press, Oxford, ISSN: 0272-4979, 10.1093/imanum/drr044, M21.

Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2012). On the remainder term of Gauss-Radau quadrature with Chebyshev weight of the third kind for analytic functions, Applied Mathematics and Computation, 219(5), 2760-2765.
Elsevier Science Inc, New York, ISSN: 0096-3003, 10.1016/j.amc.2012.09.002, M21.

Mihić Ljubica, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2018). Error Estimations of Turan Formulas with Gori-Micchelli and Generalized Chebyshev Weight Functions, Filomat, 32(20), 6927-6936.
Univerzitet u Nišu - Prirodno-matematički fakultet - Departmant za matematiku i informatiku, Niš, ISSN: 0354-5180, 10.2298/FIL1820927M, M22.

Pejčev Aleksandar (2017). Error estimates of gaussian quadrature formulae with the third class of bernstein-szego weights, Applicable Analysis and Discrete Mathematics, 11(2), 451-469.
Univerzitet u Beogradu - Elektrotehnički fakultet, Beograd i Akademska misao, Beograd, ISSN: 1452-8630, 10.2298/AADM1702451P, M22.

Mihić Ljubica, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2016). Error Bounds for Gauss-Lobatto Quadrature Formula with Multiple End Points with Chebyshev Weight Function of the Third and the Fourth Kind, Filomat, 30(1), 231-239.
Univerzitet u Nišu - Prirodno-matematički fakultet - Departmant za matematiku i informatiku, Niš, ISSN: 0354-5180, 10.2298/FIL1601231M, M22.

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). The Error Estimates of Kronrod Extension for Gauss-Radau and Gauss-Lobatto Quadrature with the Four Chebyshev Weights, Filomat, 36(3), 961-977.
Univerzitet u Nišu - Prirodno-matematički fakultet - Departmant za matematiku i informatiku, Niš, ISSN: 0354-5180, 10.2298/FIL2203961J, M22.

Jandrlić Davorka, KRTINić D. M., Mihić Ljubica, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). Error bounds for gaussian quadrature formulae with legendre weight function for analytic integrands, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 55, 424-437.
Kent State University, Kent, ISSN: 1068-9613, 10.1553/etna_vol55s424, M23.

Радови у часописима ван SCI листе

Bogićević Zoran, Pejčev Aleksandar, Marković Goran (2015). Materials handling equipment selection using integrated fuzzy AHP and VIKOR methods, IMK-14 - Istraživanje i razvoj, 21(3), 87-92.
Institut IMK “14. oktobar”, Kruševac, ISSN: 0354-6829, 10.5937/IMK1503087B, M52.

Радови са конференција

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2023). Error estimates for Gaussian quadrature formulae, International Mathematical Conference Analysis, Approximations and Applications (AAA2023), Vrnjačka Banja.
Prirodno-matematički fakultet Kragujevac, M34.

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Miodrag Spalević (2023). Error estimates for Gaussian quadrature formulae of analytic functions, ICMRS 2023.
M34.

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Miodrag Spalević (2023). Error estimates for Gaussian quadrature formulae of analytic functions for various weight functions, ICOLES 2023.
M34.

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2023). Error Estimates for Gaussian Quadrature of Analytic Functions, 6TH INTERNATIONAL CONFERENCE ON MATHEMATICAL AND RELATED SCIENCES BOOK OF ABSTRACTS.
ISBN: 978-605-70978-8-0, M34.

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). Error Estimates for Certain Quadrature Formulae, FAATNA 2020>22 conference, Book of abstracts.
M34.

Jandrlić Davorka, Mihić Ljubica, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). Error term in Gauss quadrature with Legendre weight function for analytic functions, NMLSP conference, Book of abstracts.
Faculty of Mechanical Engineering, University of Belgrade, M34.

Jandrlić Davorka, Krtinić Đorđe, Mihić Ljubica, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). Numerical evaluation of the error term in Gaussian quadrature with the Legendre weight function, MNA conference, Book of abstracts.
Faculty of Mechanical Engineering, University of Belgrade, M34.

Đukić Dušan, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2016). The error bounds of Gauss-Kronrod quadrature formulae with Bernstein-Szego weight functions, 6th MATHEMATICAL CONFERENCE OF THE REPUBLIC OF SRPSKA, BOOK OF ABSTRACTS.
UNIVERSITY OF EAST SARAJEVO, MATHEMATICAL SOCIETY OF THE REPUBLIC OF SRPSKA, ISBN: 978-99938-47-79-3, M34.

Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Miodrag Spalević (2023). Error estimates for Gaussian quadrature formulae of analytic functions for various weight functions, ICOLES 2023.

Orive Ramon, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). The error bounds of Gauss quadrature formula for the modified weight functions of Chebyshev type, NMLSP conference, Book of abstracts.
Faculty of Mechanical Engineering, University of Belgrade.

Orive Ramon, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2018). On Gaussian rules for some modi ed Chebyshev weights, Proceedings Book of MICOPAM2018 conference.
Department of Mathematics, Faculty of Science, Akdeniz University,Turkey.

Mihić Ljubica, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2017). Error estimations of Turan formulas with Gori-Michelli and generalized Chebyshev weight functions, ACTA 2017, Book of abstarcts.
Serbian Academy of Sciences and Arts.

Spalević Miodrag, Pejčev Aleksandar (2015). THE ERROR BOUNDS OF GAUSS-RADAU QUADRATURE FORMULAE WITH BERNSTEIN-SZEGO WEIGHT FUNCTIONS, 5th MATHEMATICAL CONFERENCE OF THE REPUBLIC OF SRPSKA, BOOK OF ABSTRACTS, Trebinje, 05-06 June 2015.
University of East Sarajevo, Mathematical Society of the Republic of Srpska, ISBN: 978-99976-600-5-3.

Spalević Miodrag, Pejčev Aleksandar (2012). Error bounds of Micchelli-Sharma quadrature formula for analytic functions, Book of Abstracts, Katholieke Universiteit Leuven Belgium.
Katholieke Universiteit Leuven Belgium.

Поглавља у књигама

Mihić Ljubica, Orive Ramon, Pejčev Aleksandar, Spalević Miodrag (2022). On the Gauss-Kronrod quadrature formula for a modified weight function of Chebyshev type, MNA conference, Book of abstracts.
Faculty of Mechanical Engineering, University of Belgrade.

Књиге

Aranđelović Ivan, Pejčev Aleksandar, Đukić Dušan, Jandrlić Davorka, Tomanović Jelena, Mutavdžić Đukić Rada, Vučić Miloš (2020). Matematika 1: udžbenik i zbirka zadataka, Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.
Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.

Aranđelović Ivan, Jandrlić Davorka, Pejčev Aleksandar, Đukić Dušan, Tomanović Jelena, Mutavdžić Đukić Rada (2019). Matematika 2, Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.
Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.

Spalević Miodrag, Aranđelović Ivan, Pejčev Aleksandar, Doder Dragan, Đukić Dušan, Tomanović Jelena (2017). Diferencijalne jednačine, Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.
Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.

Spalević Miodrag, Cvetković Aleksandar, Aranđelović Ivan, Pejčev Aleksandar, Đukić Dušan, Tomanović Jelena (2015). Višestruki, krivolinijski i površinski integrali i primene, terorija redova, Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.
Univerzitet u Beogradu - Mašinski fakultet.

Менторство одбрањених докторских дисертација од 2013. године

Оцена грешке у стандардним квадратурама и квадратурама за Фуријеове коефицијенте Гаусовог типа, Рада Мутавџић Ђукић, 2019.

Остатак одређених типова Гаусових квадратурних формула са специјалним класама тежинских функција., Љубица Михић, 2017.